Grę domino zna chyba każdy: polega ona na dopasowywaniu do siebie podobnych bądź tożsamych symboli i budowaniu jak najdłuższego szeregu. Porównywanie i dopasowywanie elementów jest operacją prostą i skuteczną pod względem walorów edukacyjnych.
Przez porównywanie i dopasowywanie uczymy się bowiem nie tylko pierwszych słów języka obcego, ale przede wszystkim rodzimego. Wykorzystanie potencjału gry w domino do nauki języka obcego jest więc nie tylko czymś naturalnym, ale i niezwykle efektywnym. Rozgrywka w językowe domino na przykładzie gry dotyczącej nauki nazywania czasu zegarowego mogłaby wyglądać na przykład tak:
Karty domina należy potasować i rozdać uczestnikom gry. Partię rozpoczyna gracz posiadający kartę z godziną dwunastą po obu stronach. Pozostali gracze dokładają do niej kolejno swoje karty w taki sposób, aby godzina pokazana na rysunku odpowiadała jej zapisowi słownemu bądź aby każda dołożona karta musiała różnić się o godzinę, pół godziny lub kwadrans w stosunku do poprzedniej. Wygrywa uczestnik gry, który jako pierwszy pozbędzie się wszystkich kart domina. Z kolei przegrywa ten, który jako ostatni zostaje z kartą w ręku.
Gra typu domino może tematycznie obejmować wiele różnych obszarów języka i dotyczyć bardziej skomplikowanych form językowych, a także przybierać różne niestandardowe postaci i tryby.
Celem tej gry w domino jest nauka słownictwa związanego z czasem zegarowym i odczytywaniem godziny w języku obcym. Rozgrywka polega na dopasowywaniu do siebie kart z rysunkami zegarów wskazujących różne godziny po jednej stronie oraz godzinami zapisanymi słownie po drugiej stronie.
Gra w domino mająca na celu rozwój słownictwa związanego z czynnościami dnia codziennego, a także ćwiczenie odmian czasowników przez podstawowe czasy: przeszły, teraźniejszy i przyszły.
Gra w domino mająca na celu rozwój słownictwa związanego z organizacją spotkań towarzyskich i ich oprawy kulinarnej, a także ćwiczenie odmiany czasowników przez podstawowe czasy: przeszły, teraźniejszy i przyszły.
Nazywamy się ET TOI i istniejemy po to, abyś mógł uczyć się lub nauczać języka obcego łatwo, przyjemnie i skutecznie :) Wraz ELI PUBLISHING – pierwszym na świecie zespołem edukacyjnym, który w koncepcji nauczania położył nacisk na ideę nauki języka za pomocą gier i zabaw, a obecnie największym na świecie wydawcą gier o charakterze językowym – propagujemy gry, quizy, układanki i zabawy oparte na elementach rywalizacji, czyniąc z nich istotny element kształcenia językowego u dzieci, młodzieży i dorosłych. Serwujemy Ci praktyczne opracowania metod uczenia przy pomocy gier w postaci gotowych scenariuszy zabaw i rozgrywek towarzyszących grom ELI, a także rozwiązania uzupełniające, takie jak kostki edukacyjne. Wszystkie materiały opracowywane są pod czujnym okiem metodyków nauczania zgodnie z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego.
Skąd czerpiemy wiedzę? Na niniejszej stronie publikujemy wyłącznie autorskie artykuły oparte na naszych autentycznych, ponad dwudziestoletnich, często pionierskich doświadczeniach, obserwacjach i klasyfikacjach, konfrontując je z aktualnym stanem wiedzy z dziedziny dydaktyki nauczania oraz psycholingwistyki. Polecamy wyłącznie przetestowane gry. Jesteśmy najbogatszym w sieci źródłem informacji o grach językowych.
Wydawnictwo ET TOI
oficjalny reprezentant ELI w Polsce
ul. Horaka 1
30-433 Kraków
Polska
Skontaktuj się z nami w sprawie gier językowych
tel. 12 383 24 94
tel. 695 593 454